You are here
Home > WTA >

Egy prágai orosz 2020 első bajnoka

Ráadásul Alexandrova élete első WTA-címét nyerte el. Serena Williams 44 perc alatt intézte el ellenfelét, párosban és egyesben is döntős Acuklandben. Karolina Pliskova majdnem háromórás csatában jutott döntőben, Brisbane-ben, Babos sikerrel kezdte az adelaide-i selejtezőt.

Az orosz Ekaterina Alexandrova lett a 2020-as szezon első tornagyőztese, miután Shenzhenben 62 64-re legyőzte Elena Rybakinát. A 25 éves, Cseljabinszkban született játékos pályafutása első tornagyőzelmének örülhet. Tavaly, októberben, Linzben volt döntős, de ott kikapott az olasz Camila Giorgitól. 125 ezres tornán már korábban háromszor volt első, mindháromszor a franciaországi Limoges-ban. Párosban egy sikere van már. Ezt tavaly Budapesten szerezte meg Vera Zvonareva oldalán, sajnos éppen Stollár Fannyék kárára.

A döntő egy óra 14 percig tartott. Az első szettben a kazah Rybakina rögtön elbukta az első két adogatójátékát, később ugyan egyszer visszabrékelt, de megint rossz adogatóját, egy simára hozott szervagém az orosz oldalán, és máris 62 lett. A második játszmában is akadozott az adogatójáték, hiszen ötször is a fogadó, 3-2 arányban pedig Alexandrova jött ki ebből jobban.

Az első mindig különleges, a második döntőmet játszottam, az elsőben nem voltam olyan jó, így mindenféleképp próbáltam ezt a címet megszerezni. Nem gondoltam, hogy az első szett ilyen könnyű lesz, de amikor 4-0-ra vezettem kicsit megnyugodtam, de számítottam rá, hogy második ennél sokkal keményebb lesz.

– mondta a hivatalos adatlapja szerint Prágában élő Alexandrova.

Az orosz lány 2016-ban, a Katowice Openen mutatkozott be a WTA-tornán, 2013 és 2018 között 15 ITF-torna döntőjébe jutott, amelyből nyolcat megnyert. Még abban az évben túljutott a wimbledoni selejtezőn. A 34. helyen kezdte a kínai tornát, ezzel a sikerével új karriercsúcsot felállítva a 26. helyre jött fel.

Brisbane-ben az elődöntőket játszották szombat – magyar idő szerint – hajnalban. A második kiemelt, a meccslabdát is hárító, Karolina Pliskova maratoni, 2 óra 48 perces csatában győzte le a harmadik kiemelt Naomi Oszakát 67(10) 76(3) 62-re. Pliskova 15 ászt ütött, ebből nyolcat a döntő szettben, 12 bréklabdát hárított, közte a második szettben, 56-os állásnál meccslabdát is. A döntőben az amerikai Madison Keys lesz at ellenfele, aki a másik cseh játékos, Petra Kvitova ellen nyert 36 62 63-ra.

Aucklandben, az ASB Classicon viszont amerikai döntő lesz. Serena Williams könnyen, 61 61-re nyert honfitársa, Amanda Anisimova ellen, míg a másik ágon Caroline Wozniacki kikapott az amerikai Jessica Pegulától 36 64 60-ra. Williamsék meccse 44 percig tartott. Párosban Williams és Wozniacki még a párosban is döntőt játszik majd.

Az ausztráliai Adelaide-ben elkezdődtek a selejtezők. Babos Timi is az indulók között ven. A kezdés jól sikerült. A kezdés jól sikerült, a világranglistán nála 230 hellyel hátrébb álló svéd, Mirjam Björklund ellen nyert 63 61-re. Timi ötször brékelt, 1 óra 14 perc alatt nyert. A főtáblára kerülésért a 27 éves, 79. helyen álló svájci, Viktorija Golubic lesz majd az ellenfele, aki ausztrált vert az első körben. 2016-ban és 2017-ben is találkozta egymással, utóbb a US Openen. Babos mindkét meccset 2-1-re nyerte meg.