You are here
Home > WTA >

A 22 éves orosz visszavágott Stosurnak a hat évvel ezelőtti vereségért

Adelaide-ben elkezdődött az Austrailian Open előtti utolsó női WTA-torna. Miközben Jani Réka-Luca (195.) és Bondár Anna már a helyszínen, AO-selejtezőre koncentrál, ahol majd a 28. kiemelt, amerikai Allie Kiick (138.), és a 19. kiemelt, cseh Barbora Krejcikova (127.) lesznek az ellenfeleik, addig a főtáblás Babos Tímea megkezdte, sajnos gyorsan be is fejezte a szereplését Adelaide-ben.

A 19 éves, de a világranglistán már a 24. helyen álló Dayana Yastremaska két szettben, 1 óra 17 perc alatt, 75 63-ra győzte le a legjobb magyar teniszezőt. Az első szettben 6-5-ös ukrán vezetésig mindketten hozták az adogatásukat. Bréklabda is csak egyszer volt, ez Timi adogatásánál, de azt még sikerült hárítani. 6-5-ös Yastremska vezetésnél nálunk volt az adogatásuk, sajnos egyszer sem sikerült vezetni a gémben, a második bréklabda már szettet ért az ellenfélnek.

A második játszmában kapaszkodott Timi, de 1:2 után elment megint egy adogatójáték. Brék közelébe nem sikerült később kerülni, Yastremskának két meccslabdája volt, a másodikat már kiszerválta. Az ukrán tini bombaerős volt, 9 ászt ütött, 87 százalékát nyerte meg az első adogatásainak. A szervalabdái sajnos kitűnőek voltak, ezzel szemben most nem volt ellenszer, 11-ből 11 szervajátékot nyert meg. Kiki Bertens és Petra Kvitova lépett vissza a tornától, így kerülhetett a főtáblára Babos, a múlt heti legyőzője, a svájci Golubic is. Egyiküknek sem sikerült a győzelem végül.

Dayana Yastremska

A szabadkártyát kapott Alja Tomljanovic a selejtezős Putintseva ellen nyert az első körben, a másodikban Wimbledon bajnoka, Simona Halep jön majd. A versenyen a hazaiak kedvence, Ashleigh Barty az első kiemelt, ő majd Pavlyuchenkova ellen folytatja.

Hobartban is elindult a főtábla. Az ötödik helyen kiemelt Kudermetova legyőzte a hazaiak sztárját, Samatha Stosurt. Érdekesség, hogy ketten hat évvel ezelőtt találkoztak, akkor Kudrametova még csak 16 éves volt, és egy Fed Kupa meccsen csaptak össze, Stosur nyert.

A Budapesten is járt, korábban a világranglistán 38. helyen is álló brit, Heather Watson a selejtező sikeres megvívása után a főtáblán is győzelemmel kezdett. A tornán Elise Mertens az első, a spanyol Garbine Muguruza a második kiemelt.