You are here
Home > ATP >

Federer Machine, és a poraiból feltámadó korábbi világelső

A világ három legjobbja szerepelt a Rod Laver Arena szerdai programjában. Mindhárman simán mentek tovább. A női első kiemelt, Asheligh Barty meggyőző játékkal nyert a szlovén Hercog ellen. „Ma sokkal jobban kezdtem a meccset”. Ismert el a találkozó után az ausztrál. Érdekes volt látni a meccs után, hogy Barty egykori csapattársa, és barátnője, Casey Dellacqua készített vele interjút a meccs után, még a pálya szélén.

Következett Novak Djokovic és 61 64 62-re nyert a japán szabadkártyás, Tatsuma Ito ellen. Nole karrierje 70. sikerét érte el az Australian Openen, ha még kettőt nyert, akkor beállítja Wimbledonban és a US Openen elért eredményét. Serena Williams bár 62 63-ra nyert szlovák Zidansek ellen, hatalmas csatában jutott csak tovább, nagyon sok hibával játszott a sima győzelem ellenére is. Williamsék tánca viszont mindent visz, amit a meccs után, az egész aréna megtekinthetett. Serena arról is mesélt, milyen egyszerre anyának, feleségnek, üzletasszonynak és nem mellékesen teniszjátékosnak is lenni.

A csarnokban a napot Roger Federer zárta, és a Federer Machine átrobogott a szerb Krajinovicon, aki mindössze a második szettben tudott összeszedettebben és pontosabban játszani. Federer az első szettet 21 perc alatt, az egész meccset egy óra 32 perc alatt húzta be. Összesen hétszer brékelt, miközben a saját adogatását egyszer veszített el

A Margaret Courton viszont egyszerre két kiemelt is búcsúzott. Az ukrán Dayana Yamstremska a kerrieje utolsó tornáján szereplő Caroline Wozniackitól kapott ki.

Nagyon ideges voltam a meccs előtt. Most már azért nyugodtnak érzem magam. Nagyon gyorsan 5-1 lett Dayanának, és arra gondoltam 30 perc maradt a karrieremből. Nagyon kemény volt visszajönni, de a csodálatos tömeg előtt játszhattam a kedvenc pályámon.

– mondta a meccs után Caro.

Tény, hogy a korábbi világelső dán hihtetlenül összekapta magát, hat gémet nyert egymás után, három bérkelt. A második játszmában 1-3-ról állt fel, bár Yamstresmak öt meccslabdát hárított, végül 75-re bukta el mind a két szettet. Elképesztő feltámadás volt Wozniackitól, akinek most már a következő meccs lehet az utolsó életében.

Wozniacki után jött Tommy Paul és Grigor Dimitrov meccse, amely azért is volt fontos, mert innen került ki Fucsovics Marci következő ellenfele, aki végül az amerikai volt, aki fejben sokkal jobban ott volt, hiszen 2-0-ra is vezetett már, amikor Dimitrov visszajött a meccsbe. Érdekes, hogy hiába volt két szettes előnye az amerikainak, meccslabdája csak a legvégén, az utolsó parti rövidítésének a végén, amit aztán 10-3-ra nyert meg. Ez volt a nap leghosszabb meccse is egyben, 4 óra 11 percig tartott.

Tommy Paul farsangra készült.

Amit Tommy Paulról tudni érdemes, a floridai játékos 22 éves, korábban harmadik volt a junior világranglistán, 4 Challenger- és 6 Future-tornát nyert meg eddig, 17 éves kora óta szerepel ATP-versenyeken. A Roland Garroson 2015-ben junior-bajnok lett. Grand Slameken eddig két US Open, és egy Roland Garros főtábla első kör volt a legjobb eredmény, így kijelenthető, hogy karrierje csúcsát érte el Dimitrov legyőzésével. Ahogy Marci is beállította azt, 2018 után másodszor jutott el a legjobb 32 közé. A következő lépés óriási lenne mindkét játékos számára: Nagyon reméljük, a miénknek fog sikerülni.

Az 1573 Arena is meglepetéseket hozott. Kiesett a 11. női kiemelt Sabalenk, aki a spanyol Suárez Navarrótól kapott ki. A torna eddigi legmagasabban jegyzett játékosa, a 8. olasz Berrettini is búcsúzott, aki az amerikai Sandgrentől kapott ki.

Néhány érdekesség még

• Sam Querry 26 ászt ütve, 59 nyerőütéssel, jutott a harmadik körbe, 2017 óta először. Guido Pellának először sikerült a harmadik körbe verekednie magát az Australian Openen.
  • A japán Yoshihito Nishihoka a 30. kiemelt Evans ellen nyert, először került Grand Slamen a harmadik körbe.
  • Marin Cilic pályafutása 48. ötszettes meccséből a 31-en tudott nyerni, ezzel legyőzte a 21. kiemelt Benoit Paire-t, 12-ből kilencedszer jutott az AusOpen legjobb 32 játékosa közé, ahol majd az a Bautista Gut lesz az ellenfele, aki négy szettben jutott túl az amerikai szabadkártyás Michael Mmoh-n, és 2020-ban továbbra is veretlen.
  • Tsitsipas játék nélkül került a következő körbe, miután a német Kohlschreiber feladta a meccset. A görög tehetség majd Milos Raonic ellen meccsel.

A párosok is elkezdték, a nőknél az ötödik kiemelt Melichar (amerikai), Xu (kínai), valamint a férfiaknál a harmadik helyre rangsorolt Krawietz, Mies (mindkettő német) duó búcsúzása nagy meglepetés. Babos Tími és Kiki Mladenovic csütörtökön bemutatkozik majd. Fél hét környékén kezdenek a Jakupovic/Olaru kettős ellen a torna második kiemeltjeként.

Pályára lép Stollár Fanny is, a már emlegetett ukrán Yamstremska oldalán, ők a nyolcadik kiemelt Peschke/Schuurs kettős ellen kezdenek majd. Fucsovics Marci egyese majd péntek hajnalban lesz. Felkészülésnek jó lehet a páros meccse, ami rögtön, hajnali egykor kezdődik majd a brit Cameron Norrie oldalán. Ellenfelük a 11. kiemelt Ram/Salisbury duó lesz.

Íme a szerdai eredmények, lehet őket böngészni. A végén még Fognini és Keys győzelme zárta a napot.