You are here
Home > ATP >

Nadal legyőzte a helyi hőst, Zverev megállított Rublevet

Ismét egy fantasztikus napon vagyunk túl az Australian Openen, ami a nyolcadik volt a sorba. A férfiaknál, és a nőknél is kialakult a negyeddöntők párosítása. Elképesztő csaták voltak, de a hétfő délelőtt nagy győztesei Stan Wawrinka, a világ első Rafa Nadal, az észt Anett Kontaveit, az orosz Anastasia Pavlyuchenkova. De a többiek is nagyot harcoltak a mai győzelemért, nem is beszélve a magyarokról, akiknek a sikerével kezdődött a mai játéknap, az ő sikerükről a korábbi cikkünkben olvashatnak.

Kezdjük a világelső, Rafa Nadal sikerével. A spanyol pályafutása 41. Grand Slam negyeddöntőjébe jutott azzal, hogy 63 36 76(6) 76(4)-re, három 42 perc alatt legyőzte a házigazdák kedvencét, Nick Kyrgiost. Az első szettben csak Nadal, a másodikban csak Kyrgios brékelt, hogy aztán két rövidítésben dőljön el a meccs.

Az elsőben Kyrgios 1-4-ről egyenlített, de a végén Nadal koncentrált jobban. A második előtt az ausztrál 45 után egyenlítette ki a brékelőnyt, de a tie-brealben, 3-3 után egyetlen pontot sem tudott már nyerni. Érdekesség, hogy legutóbb a wimbledoni, 32-es döntőben találkoztak, és a pontokat tekintve hajszál pontosan ugyanilyen végeredmény született.

A nap másik esti meccsén Alexander Zverev 64 64 64-re nyeret a fiatal orosz, Andrey Rublev ellen, ezzel a német az egymás elleni negyedik meccsüket is megnyerte. Rublev nagy sorozata szakadt ezzel meg, hiszen még tavaly december 20-a óta, 12(!) meccsen nem talált legyőzőre.

2008 óta az első orosz lehetett volna, aki negyeddöntőt játszik az Australian Openen. Azt is ki kell emelni, hogy Zverev szettveszteség nélkül jutott a legjobb nyolcba, ahol majd Wawrinka lesz az ellenfele. A svájci a másik orosz, Daniil Medvedev ellen nyert, szetthátrányból fordítva. Rublev a meccs után, a hálónál összeölelkezve halgatta hosszan Zverev dicséreteit, és talán intelmeit is.

Tennis – Australian Open – Fourth Round – Melbourne Park, Melbourne, Australia – January 27, 2020. Germany’s Alexander Zverev and Russia’s Andrei Rublev hug after the match. REUTERS/Kim Hong-Ji

Medvedev is többre számított, hiszen tavaly Wimbledon óta lejátszott 45 meccséből csak nyolcat veszített el. Három szettben nyert Dominic Thiem is Gael Monfils ellen. Az osztrák 31 nyerőt ütött, a szervagémeiben egyszer sem kellett bréklabdát hárítani. Pályafutása során hatodszor játszhat GS-negyeddöntőt majd, ami Thomas Muster után a második legtöbb.

A nőknél Anett Kontaveit és Anastasia Pavlyuchenko is szetthátrányból fordítva nyert. Utóbbi ráadásul a 17. kiemelt Angelique Kerber ellen. Garbine Muguruza sikere talán a legnagyobb, hiszen 68 perc alatt intézte el a 9. kiemelt Kiki Bertenst. Simona Halep a nap negyedik továbbjutója. A negyedik helyre rangsorolt román Elise Mertens ellen nyert 64 64-re. Pavlyuchenkova korábbi győztest vert, egymás után másodszor jutott a legjobb nyolcba Melbourne-ben.

Eldőlt, hogy az amerikai Coco Gauff és Catherine McNally lesz majd Babos Timiék ellenfele a páros negyeddöntőben. Gauffék 46 75 63-ra verték a japán Aoyama, Shibahara kettőst.

Ma Kobe-ért csináltuk. Amikor meghallottuk a hírt, mind a kettőnknek elszorult a szíve. Mindketten az égre néztünk, hogy ezt a győzelmet neki ajánljuk.

mondta a két óra 15 perces csata végén McNally.